Artykuły

Każdy zasługuje na drugą szansę

Data publikacji: 2017-08-23

Anna jest wzorowym pracownikiem. Pracuje w Tesco jako kasjerka. Zawsze uśmiechnięta, radosna. Choć nie zarabiała dużo to wie, że jest w pracy lubiana przez przedłożonych. Ma też dobre relacje z innymi pracownikami. W domu u Anny niestety nie jest kolorowo. Mąż alkoholik, dzieci z problemami w szkole. Anna jednak nie pokazywała w pracy, że jej dom to istne piekło. Jednego feralnego dnia Anna nie przyszła do pracy. Zwyczajnie zaspała. Zmęczenie Anny wynikało z tego, że jej mąż całą nic wszczynał awantury. Kierownik Anny nie dał jej kary. Zgodnie z zasadą, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Marcin ma 24 lata. Właśnie skończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 5 lat jest w szczęśliwym związku z Anitą, której oświadczył się na tegorocznych wakacjach. Marcin w ostatni weekend lipca poszedł na imprezę na której wypił za dużo alkoholu. Na tej imprezie zdradził pierwszy raz swoją wielką miłość. Mając strasznego kaca moralnego Marcin przyznał się Anicie do swojego występku. Ich miłość została wystawiona na wielką próbę. Widząc starania Marcina po zdradzie Anita wybaczyła mu zdradę. Zgodnie z zasadą, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Michał miał stałą pracę i dwójkę małych dzieciaków. Jego żona nie pracowała, gdyż zajmowała się dziećmi. Potrzeby rodziny wzrastały, a Michał zarabiał 1900 złotych. Kredyt na kwotę 40.000 złotych rodzina przeznaczyła na remont mieszkania, które małżonkowie zakupili kredytując się zaledwie parę miesięcy wcześniej. Dzieci rosły, rosły też potrzeby rodziny. Ubrania, niespodziewany remont samochodu, pomoc matce Michała, która przeszła zawał serca. Michał musiał brać kolejne pożyczki. W pewnym momencie Michał zauważył, że gdzieś się pogubił finansowo, gdyż poprzedni kredyt spłaca następnym. Zastanowił się nad swoim życiem i po chwili namysłu już wiedział, gdzie popełnił błąd. Sąd upadłościowy orzekł upadłość konsumencką w stosunku do Michała. Zgodnie z zasadą, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Tak łatwo jest oceniać kogoś z boku. I choć upadłość konsumencka także ocenia nasze zachowania to ocena ta jest sprawiedliwa, gdyż jeżeli będzie pozytywna to daje Ci Czytelniku drugą szansę.

Lista artykułów

Potrzebujesz pomocy?

Zalegasz z płatnościami rat, odwiedza Cię komornik bądź windykator? Odziedziczyłeś długi po rodzinie, lub poręczyłeś komuś kredyt i on przestał spłacać? Możemy Ci pomóc.

Telefon : 609-512-116

kontakt@kancelaria-alfa.com Pn – Pt 09:00-17:00

Formularz kontaktowy